Рішенням сесії Охтирської районної ради від 08.09.2006р.  Сосонська загальноосвітня школа І ступеня реорганізована шляхом перетворення у Сосонський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад з 01.09.2006 р. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Охтирської районної державної адміністрації. Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1911 році, земельна ділянка, яка належить школі,  має площу 0,23 га. Загальна площа приміщень – 140 м².

Будівля закладу забезпечує належні умови для організації освітнього процесу, відпочинку, харчування дітей, проведення позаурочних заходів.

У школі обладнано 2 класні кімнати, ігрову кімнату для дошкільнят, спальну , харчоблок (їдальню), туалетну кімнату. Учні першого класу  після уроків можуть перебувати  на базі дошкільної  групи (до 17 год.).

 У 2019-2020 навчальному році в закладі навчається 5 учнів початкової школи.  Дошкільною освітою забезпечується 11 вихованців різновікової дошкільної  групи.

У закладі працює 2 педагогічних працівників та 3 працівників з числа обслуговуючого персоналу. 

Територія обслуговування: с. Сосонка с. Климентове, с. Поділ Староїванівської сільської ради Охтирського району Сумської області. 

Адреса закладу: 24700, Сумська область, Охтирський район, с. Сосонка, вул. Миру,3

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Педагогічний колектив закладу

  1. Черкасова Тетяна Олександрівна, учитель початкових класів, освіта повна вища, ІІ кваліфікаційна категорія, педагогічний стаж 24 роки.
  2. Нога Тетяна Олександрівна, вихователь дошкільної групи, освіта неповна вища, кваліфікаційна категорія «молодший спеціаліст», педагогічний стаж 10 років.

Керівництво закладом здійснює Черкасова Тетяна Олександрівна.

Педагогічний колектив складає річний план роботи школи, виходячи з перспективної внутрішньошкільної  методичної  проблеми, над розв’язанням якої працює, нормативних і директивних документів, перспективних планів контролю за станом викладання предметів та станом виховної роботи, атестації педагогів,  враховуючи результати роботи за минулий навчальний рік, шкільне середовище, інтереси вчителів, учнів та їх батьків.

Мова навчання - українська.

Освітні програми

Початкова школа Сосонського НВК здійснює діяльність за напрямами:

–   для 1, 2-го класів  – за Типовим навчальним планом для початкової школи з навчанням українською мовою (додаток 1 до Типової освітньої програми  для закладів загальної середньої освіти під керівництвом Савченко О.Я.).

 – для 3-го класу  – за навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання (таблиця 2 до Типової освітньої програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407)

Нова українська школа

Нова українська школа - це новий освітній простір, який має бути зручним та комфортним для кожного учня. З цією метою змінюється просторово-предметне оточення, планування і дизайн освітнього процесу спрямовується на розвиток дитини та її мотивацї до навчання. Так, у 2018-2019 навчальному році за рахунок коштів державного бюджету проведено закупівлю сучасних меблів для першокласників (шафа для зберігання дидактичного матеріалу та дитячих речей, одномісні парти), дидактичних засобів навчання (набори магнітних літер, цифр, комплекти для навчання грамоти та вивчення англійської мови, навчальні колекції з природознавства та лабораторні  прилади для проведення дослідів, набір годинників песочних, набір  "Одиниці об'єму",  набір грошових знаків, набори моделей геометрічних тіл та фігур, муляжі "Овочі, фрукти", географічні карти, глобуси, килимок-конструктор тощо. Придбано мультимедійний комплекс: ноутбук, проектор, мультимедійна дошка; багатофункціональний пристрій, ламінатор.

Стан матеріально-технічного забезпечення  групової кімнати,  спальні,  спортмайданчика, навчально-дослідної  ділянки

 Групові приміщення для дошкільнят мають естетичне  оформлення. Розвивальне середовище створене працівниками закладу та батьками. У групових кімнатах достатня кількість дитячих меблів. Згідно картки розсаджування кожна дитина має своє робоче місце. З метою всебічного особистісного зростання дитини, набуття нею життєвої компетентності, група оснащена предметно-ігоровими осередками: « Ігровий куточок», «Куточок живої природи», «Куточок народознавства», « Музичний куточок», « Перукарня»,  «Театральний куточок», «Математичний  куточок», « Куточок чергових». Дошкільна група забезпечена спортивним  інвентарем. На території школи  розміщений  ігровий майданчик.

Стан забезпечення комп’ютерною технікою, мультимедійними засобами навчання та ефективність їх використання

У навчальному закладі наявний  1 комп'ютер. Усі педагогічні працівники володіють комп’ютерною грамотністю.  Початкова школа забезпечена мультимедійним комплексом (ноутбук, проектор, мультимедійнашошка), багатофункціональним пристроєм, ламінатором. 

Організація харчування учнів

 У школі наявна їдальня (харчоблок), яка знаходиться в приміщенні          школи. Їдальня забезпечена необхідним технологічним обладнанням та інвентарем.   Харчоблок забезпечений проточною холодною та гарячою водою від водонагрівача. У достатній кількості кухонний та столовий посуд. Приміщення харчоблоку систематично утримується в належному санітарному стані.

Всі діти охоплені гарячим харчуванням.

 Діти пільгових категорій  харчуються за рахунок бюджетних коштів.

Продукти харчування зберігаються у промаркованій тарі, умови зберігання відповідають санітарно-гігієнічним  вимогам. Працівники харчоблоку дотримуються технології приготування їжі. В меню включаються всі необхідні продукти харчування. Документація з питань харчування ведеться відповідно до Інструкції.

Організація відпочинку та оздоровлення учнів

 У закладі  систематично проводяться оздоровчі заходи в режимі навчального дня, тижні здоров’я, екскурсії  рідним краєм. Влітку на базі закладу працює  пришкільний табір   «Сонечко» , у  якому стовідсотково охоплені діти шкільного та дошкільного віку.